Zo života : Každodenný stereotyp.

Autor: Dominik Boskovič | 30.9.2012 o 21:02 | (upravené 30.9.2012 o 21:51) Karma článku: 7,16 | Prečítané:  439x

Viete si predstaviť mladého chalana ktorý si žije svoj život. Ale keď sa tak zamyslíte ten život je niekoľko mesiacov , rokov taký istý. Ani si neuvedomíte ako to všetko rýchlo ubehlo.

Poviete si že život vám rýchlo utečie a vy sa nenazdáte a máte ho zasebou. Mám 16 rokov a cítim sa ako keby som pred nedávnom opustil materskú školu. Vidím pred sebou to ako som sa lúčil ešte vtedy s najlepšími kamarátmi a pani vychovávateľkami. Vtedy mi to ešte prišlo že každý deň sa stalo niečo zaujímavé. Niečomu novému som sa priučil, niečo som pokazil a podobne.

Prišiel ten deň na ktorý každý škôlkar čakal. Prvý deň školy. Konečne nebudem vyspávať a hrať sa ale budem sa každý deň pilne učiť nové veci, robiť si domáce úlohy a pripravovať sa na písomky. Nebolo tomu dlho a začal som dostávať zlé známky a bral som to ako niečo čo si musím opraviť niečo čo už sa nesmie nikdy stať. Prechádzali roky a ja som žil zo dňa na deň. Ráno vstať, ísť do školy, ísť s kamarátmi von.

Ani som sa nenazdal a priešiel deviaty ročník. Každý ma súril do učenia pretože prichádza to hlavné. Vybrať si strednú školu a ovplivniť svoj život. Každodenné pripravovanie na "monitor" a popritom venovať sa aj sebe a kamarátom. Nakoniec ma prijali na strednú školu a začala sa ďalšia etapa môjho života.

Pomedzi to som si našiel brigádu v TESCO Stores kde si doteraz privirábam na každodenné potreby. Viete si predstaviť ten život ? Celé dni chodíte do školy, zo školy von a do roboty a kde je to užitie si života ? Kde zistím čo ma v skutočnosti naozaj baví ? Každý deň to isté a jediné načo sa už teším je keď si večer lahnem do teplej postele a vypnem všetko okolo mňa.

Človek sa pri tomto živote teší už na také maličkosti ako deň volna, ísť poobede sa porozprávať s kamarátmi alebo ísť si niekde sadnúť a rozmýšlať a vypustiť myšlienky.

Dúfam že nie každý z vás má podobný život a ak áno, myslím si že je čas to zmeniť. Využime všetky krásy života a nežime len podľa toho ako musíme. Nájdime kúsok krásy a šťastia aj v tej najnudnejšej , najsmutnejšej alebo najhoršej veci čo nás denne stretne.

Ak máte chuť vezmite si niečo z tohto príbehu zo života a urobte si ďalší váš deň iným dňom !

Dominik ^^

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Dva alebo desať? Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť ani na tom, koľko sporných bodov riešili.

ŠPORT

Zuzula: Ľudia v Lyžiarskej asociácii nerozumejú športu

Už roky bojuje s lyžiarskou asociáciou.

DOMOV

Fico v Kľaku: Fašizmus tu je a v zelených tričkách chodí po vlakoch

Zastavte experiment, Banskej Bystrici nepriniesol nič, vyhlásil premiér.


Už ste čítali?