Zo života : Každodenný stereotyp.

Autor: Dominik Boskovič | 30.9.2012 o 21:02 | (upravené 30.9.2012 o 21:51) Karma článku: 7,16 | Prečítané:  439x

Viete si predstaviť mladého chalana ktorý si žije svoj život. Ale keď sa tak zamyslíte ten život je niekoľko mesiacov , rokov taký istý. Ani si neuvedomíte ako to všetko rýchlo ubehlo.

Poviete si že život vám rýchlo utečie a vy sa nenazdáte a máte ho zasebou. Mám 16 rokov a cítim sa ako keby som pred nedávnom opustil materskú školu. Vidím pred sebou to ako som sa lúčil ešte vtedy s najlepšími kamarátmi a pani vychovávateľkami. Vtedy mi to ešte prišlo že každý deň sa stalo niečo zaujímavé. Niečomu novému som sa priučil, niečo som pokazil a podobne.

Prišiel ten deň na ktorý každý škôlkar čakal. Prvý deň školy. Konečne nebudem vyspávať a hrať sa ale budem sa každý deň pilne učiť nové veci, robiť si domáce úlohy a pripravovať sa na písomky. Nebolo tomu dlho a začal som dostávať zlé známky a bral som to ako niečo čo si musím opraviť niečo čo už sa nesmie nikdy stať. Prechádzali roky a ja som žil zo dňa na deň. Ráno vstať, ísť do školy, ísť s kamarátmi von.

Ani som sa nenazdal a priešiel deviaty ročník. Každý ma súril do učenia pretože prichádza to hlavné. Vybrať si strednú školu a ovplivniť svoj život. Každodenné pripravovanie na "monitor" a popritom venovať sa aj sebe a kamarátom. Nakoniec ma prijali na strednú školu a začala sa ďalšia etapa môjho života.

Pomedzi to som si našiel brigádu v TESCO Stores kde si doteraz privirábam na každodenné potreby. Viete si predstaviť ten život ? Celé dni chodíte do školy, zo školy von a do roboty a kde je to užitie si života ? Kde zistím čo ma v skutočnosti naozaj baví ? Každý deň to isté a jediné načo sa už teším je keď si večer lahnem do teplej postele a vypnem všetko okolo mňa.

Človek sa pri tomto živote teší už na také maličkosti ako deň volna, ísť poobede sa porozprávať s kamarátmi alebo ísť si niekde sadnúť a rozmýšlať a vypustiť myšlienky.

Dúfam že nie každý z vás má podobný život a ak áno, myslím si že je čas to zmeniť. Využime všetky krásy života a nežime len podľa toho ako musíme. Nájdime kúsok krásy a šťastia aj v tej najnudnejšej , najsmutnejšej alebo najhoršej veci čo nás denne stretne.

Ak máte chuť vezmite si niečo z tohto príbehu zo života a urobte si ďalší váš deň iným dňom !

Dominik ^^

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTO

Zamestnanci pracujúci v Googli na roboaute: odišli sme, lebo nám platili príliš veľa

Ľudia z projektu Waymo si nechali vyplatiť obrovské prémie a prešli ku konkurencii.

EKONOMIKA

Ľudia ju zbierajú pri lese, jej pestovanie podporí štát

Štát chce podporiť ovocie, ktoré na Slovensku pestuje len zopár ľudí.

PRIMÁR

Experimentálna liečba zastavila sklerózu multiplex na päť rokov

Pomôcť môže transplantácia kmeňových buniek.


Už ste čítali?